Kommentaarid (11)

Nahaarsti vastuvõtud eriolukorra ajal

Alates 23. märtsist kuni eriolukorra lõpuni ei toimu nahahaiguste arsti vastuvõttu Tervis ravispaahotellis.

Arst võtab registreerunutega ühendust ning lepib kokku uue aja või pakub patsiendi nõusolekul kaugkonsultatsiooni võimalust. Tegemist on erandkorras koroonaviiruse perioodil osutatava teenusega, vältimaks inimeste koondumist tervishoiuasutustesse ning kaugkonsultatsioon toimub vaid patsiendi või tema eestkostjaga kokkuleppel. Andmete ja fotode edastamine toimub vaid patsiendi/tema eestkostja nõusolekul. Fotode saatmisega salasõnaga turvatud raviarsti postkasti annab patsient vaikimisi nõusoleku teenuse osutamiseks.

Kaugkonsultatsiooni pakume ka neile, kes ei ole sellele perioodile registreerunud, kuid kel on lööve või muu nahaprobleem (nt akne), mida on võimalik pildistada ning selle alusel diagnoos panna ning ravi kirjutada. Eesmärk on riigis kehtestatud eriolukorra ajal, mil plaanilised tavavisiidid on enamikes tervishoiuasutustes katkestatud, anda abi erakorraliste või inimese elukvaliteeti härivate nahaprobleemide korral.

Kahjuks ei asenda kaugkonsultatasioon nahamoodustiste kontrolli, mis eeldab dermatoskoobiga kogu naha läbivaatamist. Sellega tekkiv lähikontakt ei ole COVID-19 puhangu ajal mõistlik. Kaugkonsultatsiooniks jääb aga tavafoto nahamoodustisest enamasti ebapiisavaks.

Kaugkonsultatsiooni hind on 30 eurot ning võimalikult selged fotod ning probleemi täpne kirjeldus palun saata e-posti aadressile tiina.toomson@dermatoloog.ee  Palun probleemi kirjelduse all märkida, millal tekkis; kas sügeleb/valutab; kas on varem esinenud; kas on seos mingi ainega/tegevusega/haigestumisega/stressiga; kas on varem juba millagagi ravitud.

Arst helistab, et küsida lisaküsimusi, nõustab ja vajadusel kirjutab digiretsepti.

Püsigem terved!

Heade soovidega

Tiina Toomson


Lisa kommentaar

Email again:
Kommentaarid (11)
EzAyqMcrwmB vRzrxyStPTwZQK · 7. aprill 2020
wsPxethUlKfWGyCH oGtFPwuLv · 7. aprill 2020
Tere. Sooviksin konsultatsiooni. Kuhu konsultatsiooni tasu kanda.
Eda Aljaste
Eda · 19. aprill 2020
NxmfUdwZFXQJV vVTWRUOS · 19. mai 2020
dbHBzIqmO mGTZeciAshJVgPOF · 19. mai 2020
LtEWloTVBHu MXQgSnIWtNvfJwEL · 26. juuni 2020
VrXORhdZUGzjk EtwfuRpjscz · 26. juuni 2020
wmQHTLzpqkZy taxmYjzCw · 19. november 2020
OzKqXfck louhJdqmZ · 19. november 2020
ylkRJbdjeW YPJzvFsy · 22. detsember 2020
KWMvarGRHQpBowh CvwOAikaGPJjVRqI · 22. detsember 2020